Obsah pripravujeme. Bude dostupný už čoskoro a máte sa na čo tešiť!

Klášter Želiv —

Stratégia, koncept korporátnej identity, sociálne média a fotografie

20h

osobných konzultácií s vedením kláštora a rezortu

Rezort Klášter Želiv

Kláštor Želiv je nielen spirituálnym miestom, ale aj rezortom plným možností. Ponúka ubytovanie v historickom hoteli, reštauráciu, wellness a dokonca vlastný pivovar a pivné špeciality.

Lokalita

Želiv, Česká republika

Zameranie

Hotel, pivovar

Veľkosť spoločnosti

20 — 50 zamestnancov

Dodané služby

audit a stratégia

branding

copywriting

fotografia a postprodukcia

sociálna komunikácia

grafické služby

Klient

Klášter Želiv, situovaný v malebnej oblasti Vysočina v Českej republike, je miestom bohatej histórie a kultúrneho dedičstva. Tento benediktínsky kláštor založil v roku 1139 biskup Jindřich Zdík a bol následne premenený na prepoštstvo. Klášter je obklopený nádhernou prírodou, čo ho robí ideálnym miestom nielen pre duchovné účely, ale aj pre turistov, ktorí túžia po pokoji a relaxácii.

V areáli Kláštora Želiv nájdete moderné hotelové zariadenie poskytujúce komfortné ubytovanie v jednoposteľových až štvorposteľových izbách. K dispozícii je tiež reštaurácia s tradičnou českou kuchyňou. Pre milovníkov wellness ponúka Klášter Želiv relaxačné procedúry ako sú masáže, sauny či vírivka. Jedinečným lákadlom je aj miestny pivovar, kde si môžete vychutnať lahodné pivo vyrobené priamo na mieste podľa tradičných receptov mníchov.

Klášter Želiv je atraktívny nielen pre svoje zázemie, ale aj pre množstvo kultúrnych a turistických aktivít, ktoré ponúka. Pestrý program zahŕňa prehliadky kláštorného komplexu, koncerty duchovnej hudby či rôzne výstavy. Vďaka svojej polohe je kláštor ideálnym východiskovým bodom pre pešie či cyklistické túry po okolitej prírode. Navštíviť Klášter Želiv tak predstavuje skvelú príležitosť spojiť hľadanie vnútorného pokoja s objavovaním krás histórie a prírody.

Problém

Klášter Želiv je miesto s výrazným turistickým potenciálom. Má na to všetky predpoklady, s výnimkou nezvládnutého marketingu. Súčasná prezentácia Kláštora je komplikovaná, zastaralá z hlľadiska dizajnu a nekonzistentná z hľadiska obsahu. Viaceré inštitúcie majú svoje vlastné webové stránky vytvorené na platforme Wordpress. Chýba bohatý vizuálny obsah a presné, a zároveň presvedčivé informácie.

Vo vedení kláštora (duchovné aj komerčné) neexistuje spoločný názor na to, ako by sa mal Klášter Želiv do budúcna profilovať.

Riešenie

Samotnému návrhu konceptu spracovania kláštora Želiv predchádzalo niekoľko osobných konzultácií a workshopov priamo v Kláštore Želiv. Cieľom prvej fázy bolo osobne spoznať vedenie kláštora, ale predovšetkým jeho areál a ponúkané možnosti – hotel, reštauráciu, wellness, pivovar, duchovné a historické pamiatky a atrakcie v okolí.

V druhej fáze sme zhodnotili celkový digitálny obsah. Od značky, cez weby jednotlivých inštitúcií, textový a vizuálny obsah ako aj natívnu komunikáciu. Na základe auditov biznisu a produktu, auditu kľúčových slov, obsahu a optimalizácia pre vyhľadávače sme navrhli komplexnú stratégiu pre online marketing kláštora. Jej súčasťou bola detailná mapa webových stránok, návrhy na automatizácie a prepojenia, systém využívania QR kódov, zákaznícky vernostný systém a samozrejme dlhodobá obsahová a komunikačná stratégia. Vytvorili sme tiež systém managementu obsahu.

Pre lepšie pochopenie dostupných technologických možností a možností prezentácie sme pripravili niekoľko konceptov. Od redizajnu značku, cez ukážku moderného hotelového webu s možnosťou napojenia na online rezervačný systém, až po vizuálnu prezentáciu rezortu pomocou virtuálnych prehliadok. Pre pivovar sme nafotili sériu fotografií s dôrazom na prírodný charakter a kvalitu vyrábaného piva. Pre rezort zase koncept natívnej komunikácie na sociálnych sieťach.

“Koncept značky, dizajnu a propagácie Kláštora Želiv z dielne FUTUR DIGITAL nám pomohol pozrieť sa na možnosti nášho rezortu z iného uhla pohľadu. Priniesol inšpiráciu, ale aj nové moderné smery, ktorými sa začíname pozerať.”

Recenzia klienta

Dušan Sklenka

— Konateľ Klášter Želiv s.r.o.

Celkové výsledky

Cieľom bolo vytvoriť uskutočniteľný koncept, ktorý vedeniu kláštora predstaví a priblíži nové možnosti propagácie kláštora. Vďaka vizuálnym konceptom, ktoré sú ľahko uchopiteľné a prevediteľné do praxe, získal kláštor možnosti, ktoré mohol vo svojej marketingovej propagácii uplatniť ihneď po ich odovzdaní.

To do akej miery sa jednotlivé koncepty uplatnia, ukáže až blízka budúcnosť.

Dodané služby

Audit a Stratégia

audit biznisu a produktu

analýza kľúčových slov a obsahu

audit optimalizácie pre vyhľadávače

online marketingová stratégia

Webdizajn

návrh prototypu

vývoj na platforme Wordpress

analýza automatizácie

Branding a obsah

branding

copywriting

fotografia produktu

fotografia interiéru

reportážna fotografia

Komunikácia

sociálne siete

e-mail marketing

vernostný marketing

lead marketing

Podobné projekty

Hľadáte ďalšiu inšpiráciu pre svoj biznis?

Hotel Arcade – Fotografia interiérov a architektúry pre lokálny banskobystrický hotel. HDR fotografie hotelových izieb a salónikov.

Markpro.sk – Obsahová platforma pre slovenských marketingových profesionálov.