Obsah pripravujeme. Bude dostupný už čoskoro a máte sa na čo tešiť!

Hotel Arcade —

Profesionálne fotografie interiéru izieb a salónikov

25 + 5

nafotených hotelových izieb a salónikov v HDR kvalite

50h

postprodukcie nafotených fotografií a príprava rozlíšení pre rôzne použitie

Hotel Arcade

Hotel Arcade ponúka ubytovanie priamo v historickom centre Banskej Bystrice, na námestí SNP. Budova hotela je chránenou pamiatkou, pochádza zo 16. storočia a dýcha históriou.

Lokalita

Banská Bystrica, Slovensko

Zameranie

Hotel a stravovanie

Veľkosť spoločnosti

20 — 50 zamestnancov

Dodané služby

fotografia a postprodukcia

Klient

Hotel Arcade sa nachádza priamo v srdci historickej časti Banskej Bystrice, na námestí SNP. Jeho budova je pamiatkovo chránená a siaha až do 16. storočia, čo dodáva miestu historický nádych. Poloha hotela je ideálna pre blízkosť k rôznym službám a zábavným možnostiam. Kapacita ubytovania v hoteli Arcade predstavuje 38 lôžok, ktoré sú rozložené v 18 veľkorysých luxusných izbách a 1 prekrásnom apartmáne poskytujúcom mimoriadny komfort.

Problém

Hotel Arcade prešiel nielen zmenou vlastníka, ale aj výraznou zmenou zariadenia interiéru jednotlivých hotelových izieb a salónikov. Z tohto dôvodu vznikla potreba znovu nafotenia interiérov izieb hotela a jeho spoločenských priestorov.

Fotografovanie interiérov v historickom hoteli je vďaka viacerým faktorom ako sú svetelné podmienky, časová nedostupnosť a aj počasie komplikované. Tieto komplikácie mali dopad na viaceré neúspešné pokusy o nafotenie hotela zo strany našej konkurencie.

Riešenie

Fotografovanie izieb a salónikov v hoteli Arcade si vyžadovalo dlhú prípravu. Pri obhliadke sme zistili, že svetelné podmienky v izbách sú náročné. Zapríčinené to je najmä malými oknami (nevýhody historických budov), ale aj zdrojmi svetla s rôznymi odtieňmi bielej farby. Namerali sme rozptyl 2.000 – 7.000 stupňov Kelvina, čo je mimoriadne široký interval. Náročnosť fotografovania bola ešte zhoršená dlhodobou plnou obsadenosťou hotela (fotenie na etapy) a zimným počasím s nedostatkom slnečného svetla.

Po vstupnej obhliadke sme usúdili, že najideálnejšie bude izby a salóniky fotografovať HDR metódou. Podľa svetelných podmienok v konkrétnych izbách sme fotografie skladali zo 4 – 8 záberov, aby sme dosiahli čo najvyššiu mieru presvetlenosti priestorov aj v tých najtmavších miestach. V malých izbách sme fotografovali na ultraširokouhlý objektív, pri väčších sme zvolili dlhšiu ohniskovú vzdialenosť.

Postprodukcia bola, vďaka používaniu interiérových svietidiel s rôznymi odtieňami bielej, najmä o odladení a zjednotení jej odtieňov a lokálnych úpravách na centrálnych svetlách a žiarovkách nočných lámp. Aby bol vizuálny dojem čo najlepší, retušovali sme aj steny, nábytok a koberce.

“FUTUR DIGITAL sa podarilo to, čo mnohí pred nimi nezvládli. Nafotili izby v našom hoteli na úrovni kvality fotografií medzinárodných hotelových sietí. Získali sme tak vizuálne materiály, ktoré nám pomôžu posunúť náš marketing na úplne novú úroveň.”

Recenzia klienta

Alexandra Finďová

— Riaditeľka Arcade spol s.r.o.

Celkové výsledky

Vďaka vstupnej obhliadke, dôslednému plánovaniu a správnemu výberu techniky sa nám podarilo dosiahnuť to, kde mnohí iní zlyhali.

Fotografie priestorov historického hotela pôsobia na prvý pohľad perfektne. Izby a salóniky sú presvetlené, neutrálne biele svetlo pomáha vyniknúť prirodzeným farbám nábytku a zariadenia interiéru. Veríme, že majiteľovi hotela prinesú množstvo nových zákazníkov a stanú sa jedným z najdôležitejších piliérov marketingu hotela.

Dodané služby

Vizuálny obsah

vstupná obhliadka

fotografia interiérov

postprodukcia

Podobné projekty

Hľadáte ďalšiu inšpiráciu pre svoj biznis?

Klášter Želiv – Analýzy, koncept korporátnej identity a fotografie pre významný český kláštor, hotel a pivovar na pomedzí Brna a Prahy.

Season restaurant – Vizuálna webová stránka pre jednu z najlepších reštaurácií na Slovensku.