Obsah pripravujeme. Bude dostupný už čoskoro a máte sa na čo tešiť!

KMBeauty.sk —

Redizajn lokálneho webu pre kozmetické štúdio

1. miesto

vo vyhľadávaní na všetky dôležité kľúčové slová a frázy

17%

priemerná konverzia návštevníkov na zákazníkov

87%

návštevníkov webovej stránky prichádza z vyhľadávania

KMBeauty.sk

KM Beauty je kozmetický salón v centre Banskej Bystrice. Talentovaná Katka, napriek svojmu handykepu, poskytuje certifikované kozmetické služby na najvyššej úrovni. Salón používa prírodnú francúzsku kozmetiku PAYOT.

Lokalita

Banská Bystrica, Slovensko

Zameranie

kozmetický salón

Veľkosť spoločnosti

1 zamestnanec

Dodané služby

stratégia

webdizajn

copywriting

fotografia a postprodukcia

virtuálna prehliadka

manažovaný hosting

Klient

Salón KM Beauty je moderný salón krásy, ktorý ponúka širokú škálu služieb a produktov na starostlivosť o pleť a telo. Nachádza sa v Banskej Bystrici a poskytuje prvotriedne služby v príjemnej a uvoľnenej atmosfére historickej budovy. 

Salón sa špecializuje na rôzne druhy kozmetických a estetických procedúr, depiláciu, manikúru a profesionálne líčenie. Certifikovaná kozmetička Katka pri procedúrach používajú kvalitné produkty prírodnej kozmetiky značky Payot.

Problém

Rozhodnutiu KM Beauty o kompletnom redizajne predchádzali problémy s predchádzajúcou webovou stránkou. Tá nespĺňala základné technické štandardy a chýbali jej dôležité funkcie potrebné pre jednoduchú údržbu a aktualizácie. Dizajn webu nevystihol podstatu jedinečnej atmosféry a exkluzivity salónu. Rýchlosť načítania webu bola podpriemerná a web nebol vôbec optimalizovaný pre vyhľadávače.

Tieto problémy spôsobovali neoptimálnu používateľskú skúsenosť zákazníkov a sťažili im navigáciu na webe a prístup k dôležitým informáciám. Okrem toho nedostatočná optimalizácia pre lokálne SEO spôsobila, že salón bol pre potenciálnych klientov neviditeľný.

Cieľom bolo vytvoriť webovú stránku, ktorá odráža jedinečnú atmosféru salónu, poskytuje bezproblémovú používateľskú skúsenosť a je optimalizovaná pre vyhľadávače. Vďaka tomu môže KM Beauty prilákať nových potenciálnych klientov a udržať si tých aktuálnych.

Riešenie

Po dôkladnej analýze biznisu a produktu a analýze konkurencie sme navrhli plne optimalizované webové stránky vrátane kvalitného vizuálneho a textového obsahu a virtuálnej prehliadky priestorov. Týmto sme zvýšili nielen úroveň dôveryhodnosti u zákazníkov, ale aj získali nové marketingové kanály pre zvyšovanie návštevnosti webu.

Z technického hľadiska sme sa zamerali na lokálne SEO a rýchlosť načítania. Pre zlepšenie užívateľskej skúsenosti a zvýšenie miery konverzie sme implementovali plne automatizovaný rezervačný systém vrátane možnosti rezervovať si službu cez Whatsapp chat (prínos v podobe získania priameho kontaktu na zákazníka) a Facebook.

Web kozmetického štúdia optimalizovaný pre vyhľadávače

Základným cieľom webu lokálnej služby je jej vyhľadateľnosť a následne oslovenie a získanie potenciálneho zákazníka. Preto je dôležitá optimalizácia pre vyhľadávače a optimalizácia konverzie.

Z hľadiska optimalizácie pre vyhľadávače sme ako jednu z prvých služieb pripravili analýzu kľúčových slov. Tá nám poskytla podklady nielen pre vytvorenie štruktúry webu, ale aj pre návrh samotného obsahu stránky.

V druhom kroku sme sa zamerali na dôveryhodnosť. Nafotili sme priestory, majiteľku aj jednotlivé služby a produkty, optimalizovali sme Gooble Business Profile a prepojili ho s webom cez prezentáciu referencií. Automatizovali sme proces získavania recenzií. Flow stránok sme prispôsobili pre používateľský zážitok a zakončili ho výzvou do akcie – rezervácia služby.

Web sa na všetky dôležité kľúčové slová umiestňuje na prvých pozíciách a vďaka optimalizovanému zážitku prináša konverzie – rezervácie služieb.

Fotografie a šablóny pre tvorbu grafiky pre sociálne siete

Pre KM Beauty sme nafotili sériu fotografií s použitím nielen pre web, ale aj pre sociálne siete. Naviac sme ich doplnili o šablóny pre tvorbu graficky príťažlivých reklamných príspevkov.

Stačí v nich prispôsobiť texty a pridať fotografie a brandový príspevok je pripravený pre použitie. Ako v galériách, tak aj v príbehoch.

“Spolupráca s FUTUR DIGITAL prináša môjmu salónu množstvo nových zákazníkov. Noví záujemcovia ma nájdu nielen cez vyhľadávanie, ale aj pomocou fotografií a virtuálnej prehliadky priamo na Google mapách. Naviac si môžu rezervovať moje služby priamo cez web alebo cez Whatsapp.”

Recenzia klienta

Katarína Štefanišinová Majeríková

— Majiteľka kozmetického salónu KM Beauty

Celkové výsledky

Nový web vďaka dôslednej optimalizácii pre vyhľadávače prináša nových potenciálnych zákazníkov. Tí si môžu službu rezervovať prostredníctvom formuláru, cez Whatsapp chat alebo cez Facebook. Samozrejmosťou je objednávka cez SMS či e-mail.

Pomocou fotografií salónu a jeho majiteľky a virtuálnej prehliadky priestorov sa nám podarilo zvýšiť dôveryhodnosť, a vďaka umiestneniu na Google Business Profile a Google mapách tiež navštevnosť.

Majiteľke sme ako malý bonus ponúkli dotovaný manažovaný hosting vrátane kompletnej starostlivosti o web. Raz za rok web automaticky aktualizujeme o nové vylepšenia a drobné úpravy.

Dodané služby

Audit a Stratégia

audit biznisu a produktu

analýza kľúčových slov a obsahu

Webdizajn

návrh grafiky webu

vývoj na platforme Wordpress

licencie pluginov

rezervačný systém a chat

manažovaný hosting

Branding a obsah

copywriting

portrétna fotografia

produktová fotografia

fotografia interiéru

postprodukcia

virtuálna prehliadka

Komunikácia

Google Business Profile

optimalizácia pre vyhľadávače

Podobné projekty

Hľadáte ďalšiu inšpiráciu pre svoj biznis?

MMMsalon.sk – Lokálny web pre masážny salón v Banskej Bystrici.

ElenaSkarbova.sk – Osobný web a identita mentálnej koučky.