Obsah pripravujeme. Bude dostupný už čoskoro a máte sa na čo tešiť!

Komnata.sk —

Efektívny dropshipping e-shop a synchronizácia dát

40.000

pravidelne synchronizovaných produktov (ceny, skladové množstvo)

1%

priemerná konverzia e-shopu

18%

celkové percento obnovených objednávok po opustení košíka

Komnata.sk

Komnata.sk je dropshipping e-shop dodávajúci tovar prevažne z trhoviska VidaXL. Oproti konkurencii vyniká dôrazom na výber kvalitných produktov, spoľahlivej doprave a výnimočným zákazníckym servisom.

Lokalita

Spišská Nová Ves, Slovensko

Zameranie

Dropshipping e-commerce

Veľkosť spoločnosti

2 — 10 zamestnancov

Dodané služby

audit a stratégia

webdizajn

vývoj pluginov

hosting riešenia

e-mail marketing

Klient

E-shop Komnata sa môže pochváliť rozsiahlou kolekciou nábytku, ktorý uspokojí osobitý vkus a preferencie zákazníkov, ktorí si chcú zariadiť svoje domovy, byty alebo záhrady. Od pohodlných pohoviek cez robustné postele, elegantné stoly až po sofistikované stoličky, praktické skrinky a elegantný záhradný nábytok, ich sortiment ponúka obrovský výber štýlov, farieb a materiálov.

V Komnate si zakladajú na vysokej kvalite za bezkonkurenčné ceny, rýchlom a spoľahlivom doručení a výnimočnom zákazníckom servise.

Problém

Úvodný problém s redizajnom e-commerce riešenia nemal veľa spoločného. Spoločnosť Komnata nás oslovila s požiadavkou na návrh a vývoj importu a synchronizácie produktov z dodávateľského feedu. Predchádzajúce riešenie nefungovalo spoľahlivo, čo malo negatívny dopad na vyhľadateľnosť, návštevnosť aj konverziu e-shopu Komnata. Naviac na trhu neexistovala žiadna alternatíva.

Sekundárnym problémom bol samotný eshop.  Ten bol vytvorený priamo majiteľom spoločnosti Komnata. Fungoval, ale obsahoval mnohé UI aj UX probémy.

Pre identifikovanie problémov, ktorým spoločnosť Komnata čelila, sme zrealizovali rozsiahly audit a analýzu. Vďaka nim sme pomenovali hlavné príčiny problémov e-commerce riešenia. Náš tím sa ponoril do technických zložitostí importu a synchronizácie produktov z feedu dodávateľa a identifikoval medzery v predchádzajúcom riešení. Potom sme sa rozhodli vytvoriť nový automatizovaný systém synchronizácie, ktorý by nielen zefektívnil proces, ale aj zabezpečil presnosť a konzistentnosť údajov o produktoch.

Potom sme presunuli našu pozornosť na samotný internetový obchod. Zrealizovali sme komplexnú analýzu používateľskej skúsenosti a optimalizáciu stránky pre vyhľadávače. Výsledky analýzy ukázali, že dizajn a rozloženie stránky sú zastarané a nie sú užívateľsky prívetivé. Potvrdzovali to aj analýzy trendov organického vyhľadávania, ktoré kleslo o viac ako 90%.  

Riešenie

Po úvodnom workshope s majiteľom, analýze pôvodného riešenia a návrhu nového riešenia vychytávajúceho všetky identifikovateľné chyby sme vytvorili prototyp synchronizačného systému medzi platformou Wordpress / Woocommerce a online trhoviskom VidaXL. Bol to však len začiatok. Prototyp sme v čo najkratšej dobe nasadili a pustili sme sa do postupnej optimalizácie pluginu. Dnes máme v produkčnej verzii nasadenú verziu 3.x pluginu (zrealizované stovky menších aj rozsiahlych úprav a vylepšení) a nasadený addon pre offload miliónov obrázkov na externé úložisko.

Pre Komnata.sk sme pre vyriešenie sekundárneho problému pripravili ukážku platformy elektronického obchodu WooCommerce so zameraním na maximálnu konverziu, rýchlosť, bezpečnosť a optimalizáciu vyhľadávania obrázkov. Základom sa stala analýza biznisu a produktu a hĺbková analýza kľúčových slov. Tá pomohla so správnou kategorizáciou produktov a návrhom rozloženia webu. Zvolili sme jednoduchý minimalistický dizajn, ktorý návštevníkom uľahčoval navigáciu a objavovanie nových produktov. Implementovali sme pokročilé vyhľadávanie, vrátane synonymického slovníka a v spolupráci s majiteľom e-shopu podrobný filter produktov.

“Štúdio FUTUR DIGITAL nielen vytvorilo nový VidaXL plugin pre Wordpress, ale prinieslo hlavne množstvo nápadov a vylepšení. Tak aby plugin fungoval spoľahlivo a automatizoval všetky činnosti spojené s prevádzkou dropshipping riešenia.”

Recenzia klienta

Filip Šahin

— Majiteľ Komnata.sk

Celkové výsledky

Nová synchronizácia e-shopu s trhoviskom VidaXL priniesla množstvo pozitívných zmien – spoľahlivý chod, vyšší počet synchronizovaných produktov, výrazne lepšiu vyhľadateľnosť e-shopu pomocou obrázkov, automatické odosielanie objednávok do systému, informovanie používateľov o stave ich objednávky vrátane možnosti sledovania jej doručenia a mnohé ďalšie zlepšenia na strane návštevníkov aj prevádzkovateľa e-shopu.

Synchronizácia nebola od začiatku 100%. Pravidelne na týždennej báze sme preto riešili drobné vylepšenia, ktoré zvyšovali stabilitu riešenia, zrýchlovali sťahovanie nových a synchronizáciu existujúcich produktov. Súčasný stav riešenia určite nie je finálnym. Ak nájdeme možnosť ako plugin vylepšiť, urobíme to.

Naviac redizajn e-shopu priniesol zlepšenie vyhľadateľnosti a objavovania produktov a tiež výrazne lepšiu konverziu.

Komnata.sk je hostovaná na našich serveroch. Používa serverový firewall, zabezpečenie Patchstack, má poistenie proti malware. Súčasťou dodávaných služieb nie je správa riešenia.

Dodané služby

Audit a Stratégia

audit biznisu a produktu

analýza kľúčových slov a obsahu

Webdizajn

návrh dizajnu e-shopu

vývoj na platforme Wordpress

vývoj pluginu na mieru

hosting riešenia

Podobné projekty

Hľadáte ďalšiu inšpiráciu pre svoj biznis?

Apkonaradie.sk – E-shop s napojením na ERP systém pre synchronizáciu produktov, skladov a objednávok.

Ardiama – E-shop a fotografie pre online butik s diamantovými šperkami.