Obsah pripravujeme. Bude dostupný už čoskoro a máte sa na čo tešiť!

GastroGuru.sk —

Launch pad pre gastro portál a príprava prvých recenzií

20.000

unikátnych návštevníkov si už vybralo reštauráciu podľa recenzie

20

recenzií s fotografiami ochutnaných jedál pre celkovo 12 reštaurácií

Gastroguru.sk

GastroGuru je portál zameraný na reštaurácie. Pomáha s ich výberom na základe nezávislej recenzie podľa vopred definovaných kritérií.

Lokalita

Banská Bystrica, Slovensko

Zameranie

Obsahová platforma, Gastro

Veľkosť spoločnosti

1 — 5 zamestnancov

Dodané služby

stratégia

webdizajn

copywriting

fotografia a postprodukcia

Klient

GastroGuru.sk je online portál zameraný na prezentáciu reštaurácií na základe hodnotení od poloprofesionálnych recenzentov. Pomáha objavovať a navštevovať tie najkvalitnejšie reštaurácie v okolí cez recenzie jedál s množstvom kvalitných fotografií. Reštaurácie sú naviac hodnotené podľa prísnych, vopred definovaných kritérií.

Portál je atraktívny ako pre návštevníkov, tak aj pre reštaurácie. Recenzie jedál sú realizované vždy len na náklady portálu, teda bez finančného zapojenia reštaurácie. To prináša transparentný systém, z ktorého benefitujú obe strany.

Problém

Na začiatku bol nápad vytvoriť nový typ gastro portálu vo vysoko konkurenčnom a nasýtenom prostredí. Jasným cieľom bolo otestovať životaschopnosť nápadu, v krátkom čase a za čo najnižšiu cenu. Samotný problém však nespočíval iba vo vytvorení portálu, ale aj v dodaní obsahu, ktorý by otestoval atraktívnosť ponuky pre návštevníkov, aj reštaurácie.

Riešenie

Pre vytvorenie životaschopného testovacie prototypu sme vybrali platformu Wordpress s Elementorom. Cieľom bolo vytvoriť funkčný model s čo najnižšími nákladmi nielen na samotnú tvorbu, ale aj prevádzku riešenia. Wordpress zároveň priniesol výhodu aj pre správcov obsahu. Je intuitívny a ľahko sa manažuje. Naviac v navrhovanom riešení neboli žiadne zložité funkcionality a do budúcna sa ani nepočítalo s databázou s obsahom vyšších desaťtisíc prezentácií.

Pre celý portál bola navrhnutá jednoduchá minimalistická – funkcionalistická grafika. Z hľadiska funkcionality sme navrhli detaily vlastných typov príspevkov (CPT) – reštaurácia, recenzia a detail autora. Vyhľadávanie reštaurácií sme doplnili o ľahko použiteľný filter.

Okrem samotného návrhu a realizácie portálu sme pripravili tiež úvodný atraktívny obsah. Dodali sme viac ako 20 recenzií pre 12 banskobystrickýh reštaurácií. Samozrejme vrátane bohatého vizuálneho obsahu.

“S FUTUR DIGITAL nespolupracujem prvýkrát. Môj výber bol preto od začiatku jednoznačný. Pomohli mi s potvrdením výberu platformy, vytvorili skvelú, ľahko čitateľnú grafiku a veľmi rýchlo dodali funkčný prototyp. Bonusom bolo dodanie prvých recenzií pre rozbeh portálu.”

Recenzia klienta

Martin Bulák

— Zakladateľ GastroGuru.sk

Celkové výsledky

Za menej ako 14 dní sa podarilo vytvoriť funkčný prototyp portálu GastroGuru.sk. V priebehu nasledujúcich 2 mesiacov sme dodali viac ako 20 fotografických recenzií pre 12 banskobystrických reštaurácií.

V priebehu niekoľkých mesiacov sa za minimálne náklady podarilo overiť samotnú kvalitu nápadu. GastroGuru.sk pomohlo viac ako 20.000 návštevníkom objaviť a navštíviť reštaurácie vo svojom okolí.

Dodané služby

Audit a Stratégia

audit biznisu a produktu

výber platformy

Webdizajn

návrh dizajnu portálu

vývoj na platforme Wordpress

licencie pluginov

Branding a obsah

fotografie jedla

fotografie interiéru

postprodukcia

copywriting

Podobné projekty

Hľadáte ďalšiu inšpiráciu pre svoj biznis?

Markpro.sk – Obsahová platforma a branding pre slovenských marketingových profesionálov. Profily, nástroje, eventy a zaujímavé články.

Gustiamo – e-shop pre online predajcu kvalitných talianskych potravín a vína.