Prototypovanie E-commerce riešenia

Ardiama.sk

Audit, zadanie, návrh a realizácia prototypu e-commerce riešenia pre online zlatníctvo Ardiama na platforme Woocommerce.

Preskúmať

Kvalitné diamantové šperky za výhodné ceny

Ardiama je online zlatníctvo zamerané na predaj kvalitných diamantových šperkov. Ponúka diamanty svetovej kvality ohodnotené medzinárodne uznávaným GIA certifikátom. Vedľa diamantových zásnubných prsteňov ponúka tiež svadobné obrúčky, diamantové náušnice, náhrdelníky a náramky. Okrem dizajnérmi vytvorených šperkov si zákazníci môžu objednať výrobu šperku na mieru.

“Vytvorenie prototypu funkčného e-commerce riešenia pre rýchly zber cenných údajov a štatistík, a zároveň získanie finančných prostriedkov pre vývoj plnohodnotného riešenia, bolo skvelým rozhodnutím.”

Ciele projektu

Dôvodom úplného redizajnu e-commerce riešenia bolo nefunkčné e-commerce riešenie postavené na platforme Woocommerce. Riešenie bolo postupne vyvíjané viacerými developermi. V administrácii boli nainštalované desiatky nepoužívaných pluginov. Riešnie nebolo možné aktualizovať ani z hľadiska systému, ani z hľadiska sortimentu produktov. Rýchlosť načítania bola hlboko podpriemerná. Počas celej existencie platformy neboli zbierané takmer žiadne dáta.

Vzhľadom na nutnosť rýchleho redizajnu, rozpočet a nedostatok dát z predcházajúcich období sme sa pri návrhu nového riešenia rozhodli využiť prístup dizajnu zameraného na rast (GDD). Tento prístup je postavený na troch základných fázach. Audite značky, príprave štartovacieho webu a dlhodobej postupnej optimalizácii riešenia.

V rámci auditu značky sme získali všetky rýchlo dostupné údaje nutné pre tvorbu zadania. Audit sme realizovali priamo s majiteľom značky. Podarilo sa nám tak získať dostatok kvalitných údajov pre vytvorenie interaktívneho prototypu. Pre tvorbu sme využili technologický stack postavený na platforme Wordpress / Woocommerce / Elementor. Táto platforma nám poskytla dobrý pomer výkonu, možností personalizácie a ceny (vzhľadom na obmedzený rozpočet). V ďalšej fáze sme vytvorené šablóny prototypu napojili na pripravené dynamické dáta. Testovacie údaje sme nahradili pripraveným importom sortimentu. Obsahovú časť webu sme prepojili s content marketing službou Storychief. Tá pomáha jednoduchšie spravovať obsah blogu a jeho propagáciu nielen na sociálnych sieťach.

E-commerce riešenie sa nám podarilo spustiť do ostrej prevádzky v rekordne krátkom čase (menej ako 60 dní). Od začiatku októbra 2020 tak zbierame cenné dáta a štatistiky o interakcii používateľov s webovou stránkou ako aj značkou samotnou. Na základe týchto dát a pomocou z predajov získaných prostriedkov, plánujeme prechod z prototypu na vlastnú Woocommerce šablónu, ktorá zabezpečí rýchle načítanie webu, lepšie možnosti integrácií ako aj lepší používateľský zážitok. Ten bude vytvorený na podklade reálnej interakcie, nie našich domnienok.

Dodané služby

Služba
Podrobnosti

Priebežné výsledky

1%

Miera konverzie

2m

Doba realizácie

< 3s

Doba načítania stránky na desktope

< 60%

Miera odchodov zo stránky

Spolupráca s Ardiama.sk

  • 1. Štúdiová fotografia, still life fotografia a fotenie interiéru Výdajne Ardiama v Banskej Bystrici
  • 2. Návrh a realizácia e-commerce riešenia vrátane integrácií externých služieb a importov produktov
  • 3. Návrh komplexných predajných funnelov s nákupom cez dodané e-commerce riešenie
  • 4. Monitoring výkonnosti biznisu, pravidelné SEO audity, sledovanie kľúčových slov a sociálnych zmienok
  • 5. Mesačná správa webu, aktualizácie, vylepšenia a optimalizácia
Zaujíma vás ako web vyzerá a funguje? Prejsť na webovú stránku

Hľadáte spoľahlivého partnera pre realizáciu svojho e-commerce riešenia?

Spojte sa s nami
FuturDIGITAL